پنج شنبه , ۲۱ آذر ۱۳۹۸
خانه - عمومی - شهر خوب ساختنی است نه یافتنی

شهر خوب ساختنی است نه یافتنی

یک شهر خوب را شهروند خوب می سازد و این در ذات مردم نهفته است که یک شهروند باید خوب باشد تا یک شهر خوب ساخته شود.یعنی یک شهروند خوب وقتی روح پاکیزگی ذاتی در وجود خودداشته باشد می تواند شهر پاکیزه و خوبی بسازد.

شهروند خوب بودن به دو عامل بستگی دارد :

 1- عامل درونی که همان احساس تعلق خاطر داشتن است.مثلا در شعار « شهر ما ،خانه ما» و یا «خانه ما، شهر ما» که از لحاظ ظاهر تقریبا یک شکل دارند اما از لحاظ محتوایی متفاوت است، بدون شک در شعار « خانه ما، شهر ما» احساس تعلق خاطر داشتن به شهر شخصی تر است.

2- عامل بیرونی، همان اطلاع رسانی و فعالیت ارگان ها و شهرداری هاست. nfl jerseys reddit for sale near me بنده بر این باورم که فضیلت های شهروندی مانند اطاعت از قانون، رعایت پاکیزگی و مراقبت از مکان های تفریحی و حتی فداکاری برای دفاع از محیط در برابر تهدیدهای برونی و درونی و به عنوان مجموعه افرادی که دریک پیمان شهروندی ، نه نژادی،… پیکره یک ملت واحد را تشکیل می دهد.

اگر شهروندان خوب، شهر را خانه دوم خود بدانند و با شهرداری مشارکت و همکاری مداوم داشته باشند و مسئولان با خدمات هدفمند ومطلوب با شهروندان ارتباط دوسویه برقرار کنند، شرایط ایده آل پیش خواهد رفت. ugg outlet alexandria anaheim

3- یکی دیگر از موارد، تاثیر فوق العاده زیبایی شهر برزندگی شهروندان است. چه خوب است این زیبا سازی با همکاری شهروندان و با توجه به فرهنگ شهر نشینی شکل گیرد تا پیوسته و ماندگار و همیشگی باشد. با نگاه به شعار «شهر ما، خانه ما » اگر همه افراد جامعه به این شعار احترام بگذارند و عمل کنند قطعا شهری زیبا با شهروندانی فهیم خواهیم داشت.

شهروند پایه اصلی شهر است.

بنده اعتقاد دارم که شهر را یک شهروند خوب می سازد. moncler jacket acorus 2 چون شهر از کنار هم قرارگرفتن جزء جزء شهروندان شکل گرفته است. اگر اجتماعی نباشد، شهری بنا نمی شود. سپس پایه های اصلی یک شهر همان شهروندان هستند و این شهروندان در صورت قانون مدار بودن و مشارکت داشتن با شهرداری می توانندیک شهر زیبا و خوب بسازند. شهرمثل یک موجود زنده در حال  رشد و تغییر و تحول است و این تغییرات بدون مشارکت شهروندان امکان پذیر نمی باشد.متولیان در بخش های فرهنگی باید آگاهی مردم را بالا ببرند و در محیط های شهری نقش ها مشخص شود که این نقش ها را قشرهای مختلف شهروندان بازی می کنند. moncler armoise albizia 2 <

abcabcabc

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*